ОПТИЧНИЙ ПОГОДЖУВАЛЬНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ БАГАТОКАНАЛЬНОГО ОПТИЧНОГО ОБЕРТОВОГО З’ЄДНУВАЧА З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ ДЖГУТАМИ
Анотація
Дана робота присвячена розробці та дослідженням ефективного оптичного погоджувального пристрою, призначеного для зменшення величини оптичних втрат при передачі оптичних сигналів між багатожильним волоконно-оптичним джгутом і моносвітловодом, які суттєво відрізняються по діаметру. В результаті проведених досліджень на прикладі сферичної кулькової лінзи встановлено, що для кожного заданого кутового розподілу променів на виході джгута при заданому співвідношенні діаметрів та числових апертур кабелю і джгута існує оптимальний радіус кривизни сферичних поверхонь фокусної лінзи (для кулькової лінзи оптимальний діаметр), при якому коефіцієнт оптичного зв’язку між джгутом світловодів та кабелем досягає максимального значення. Показано, що при використанні в оптичному погоджувальному пристрої кулькової лінзи оптимального діаметру коефіцієнт оптичного зв’язку може бути збільшеним в декілька разів, інколи на порядок, по відношенню до використання неоптимальної по діаметру лінзи.##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 189
Переглядів анотації: 220
Як цитувати
[1]
В. М. Шапар, «ОПТИЧНИЙ ПОГОДЖУВАЛЬНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ БАГАТОКАНАЛЬНОГО ОПТИЧНОГО ОБЕРТОВОГО З’ЄДНУВАЧА З ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИМИ ДЖГУТАМИ», Опт-ел. інф-енерг. техн., вип. 15, вип. 1, с. 199–207, Лис 2013.
Номер
Розділ
Волоконно-оптичні технології в інформаційних (internet, intranet тощо) та енергетичних мережах
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).