АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ КОРОТКОСТРОКОВОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СУМАРНОГО ЕЛЕКТРИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ЕНЕРГОСИСТЕМИ З ВИКОРИСТАННЯ ШНМ ТИПУ БАГАТОШАРОВИЙ ПЕРСЕПТРОН
Ключові слова:
електроенергетична система, короткострокове прогнозування, штучна нейронна мережа, сумарне електричне навантаженняАнотація
В роботі проаналізована ефективність використання штучної нейронної мережі (ШНМ) типу багатошаровий персептрон для вирішення задачі короткострокового прогнозування сумарного електричного навантаження (СЕН) електроенергетичної системи (ЕЕС) України. В результаті дослідження сформовано розширені навчальні вибірки даних для штучної нейронної мережі, що дозволяють моделювати вплив на СЕН технологічних, метеорологічних та астрономічних факторів, визначено її оптимальну архітектуру. Проведена оцінка ефективності мережі шляхом порівняння результатів, що отримані із використанням однакового набору вихідних даних на основі ШНМ та розробленої в Інституті електродинаміки НАН України адитивної математичної моделі (АММ) сумарного електричного навантаження ЕЕС.Посилання
1. Черненко П.О., Мартинюк О.В. Урахування впливу зовнішніх факторів у короткостроковому прогнозуванні електричного навантаження енергооб’єднання // Вісник Вінницького політехнічного інституту, Вінниця – 2012, № 1, с. 48-53.
2. С. Хайкин. Нейронные сети: полный курс, 2-е издание. : Пер. с англ – М.: Издательский дом «Вильямс», 2006. – 1104 с.
2. С. Хайкин. Нейронные сети: полный курс, 2-е издание. : Пер. с англ – М.: Издательский дом «Вильямс», 2006. – 1104 с.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 170
Переглядів анотації: 317
Як цитувати
[1]
П. О. Черненко, О. В. Мартинюк, і В. О. Мірошник, «АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ КОРОТКОСТРОКОВОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СУМАРНОГО ЕЛЕКТРИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ЕНЕРГОСИСТЕМИ З ВИКОРИСТАННЯ ШНМ ТИПУ БАГАТОШАРОВИЙ ПЕРСЕПТРОН», Опт-ел. інф-енерг. техн., вип. 25, вип. 1, с. 24–27, Січ 2014.
Номер
Розділ
Системи технічного зору і штучного інтелекту з обробкою та розпізнаванням зображень
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).