ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВАРІАНТНОСТІ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ДО ЛІНІЙНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТА МАСШТАБІВ В АДАПТИВНИХ РОБОТАХ
Abstract
У статті наведені галузі науки й техніки, у яких активно використовуються адаптивні роботи. Зазначено основні причини, що заважають їхньому розвитку. Зроблено аналіз основних напрямків розвитку адаптивних роботів. Обрано основний чутливий орган адаптивних роботів і зроблено аналіз параметрів, що характеризують його ефективність. Наведено теоретичні й практичні основи процесу формування ознак, інваріантні до масштабних змін образів, що розпізнаються. Запропоновано нову формулу оцінки міри близькості між об’єктами. Наведено результати комп’ютерного моделювання залежностей зміни міри близькості між об’єктами від зміни масштабу зображення й від зміни адитивної і мультиплікативної похибок вимірювання. Показано, що при рівно точних вимірах, за рахунок мінімізації похибок оцінки міри близькості між об’єктами, підвищується вірогідність розпізнавання зображень. Зроблено висновок про переваги запропонованої формули в порівнянні з існуючими.Downloads
-
PDF (Русский)
Downloads: 162
Abstract views: 222
How to Cite
[1]
R. K. Mamedov and T. C. Aliiev, “ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНВАРІАНТНОСТІ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ДО ЛІНІЙНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТА МАСШТАБІВ В АДАПТИВНИХ РОБОТАХ”, Опт-ел. інф-енерг. техн., vol. 17, no. 1, pp. 26–31, Nov. 2013.
Issue
Section
OptoElectronic/Digital Methods and Systems for Image/Signal Processing
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).