Аналіз фактору сигнал-шуму для підвищення якості передавання інфомаційного сигналу по волоконно-оптичним каналам за методом двох хвилевої передачі інформації
Ключові слова:
інформаційна мережа(ІМ), волоконно-оптична лінія зв’язку (ВОЛЗ), оптичний сигнал, довжина хвилі, оптична потужність, спектр сигналу, сигнал-шум (OSNR)Анотація
В роботі досліджено та проаналізовано прояви фактору сигнал-шуму при реалізації методу двох хвильового кодування сигналів у ВОЛЗ, який базується на представлення на фізичному рівні оптичного сигналу на двох оптичних несучих довжинах хвиль з метою мінімізації завад в оптичних каналах та підвищення стабільності передачі даних в сучасних мережах. Отримані основні аналітичні залежності та пояснено природу виникнення адитивних шумів при реалізації методу та визначено шляхи мінімізації відношення сигнал-шум. Метод двохвилевої передачі даних, дозволяє підвищити стабільність передавання цифрових оптичних сигналів, за рахунок підвищення рівня сигнал-шум та зменшення коефіцієнта виникнення помилки.
Посилання
Н. А. Олифер. — СПб : Издательство «Питер», 1999. — 672 с.
2. Скуратов А. К. Администрирование телекоммуникационной сети на основе статистического анализа трафика / А. К. Скуратов, Д. С. Безрукавный // Вестник Таганрогского Государственного Университета . — 2004. — Том 10. — С. 919—923.
3. Убайдулаев Р. Р. Волоконно-оптические сети [Текст] / Р. Р. Убайдуллаев. — М. : Эко-Тренз, 1998. — 268 с.
4. Кожем’яко В. П. Метод та структури двохвилевої передачі інформаційних імпульсів у волоконно оптичних каналах сучасних інформаційних мереж / В. П. Кожем’яко,
В. І. Маліновський, Я. І. Ярославський // Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології. — № 1(27). — 2014. — с. 210—225.
5. Мамедов И. М. Исследование эффективности оптических транспортных сетей с использованием передающего и приемного оптоэлектронного модуля / Б. Г. Ибрагимов,
И. М. Мамедов // Оптико електронні інформаційно-енергетичні технології. — № 1(23). —2012 р. — С. 131—136.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 581
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).