Аналіз теплових ефектів при лазерній коагуляції тканин ока
Ключові слова:
коагулятор, тканини ока, коагуляція, око, термічна дія, лазерне випромінювання, моделюванняАнотація
У даній роботі наведено схема моделювання теплової взаємодії лазерного випромінювання з тканинами ока для досягнення мінімального впливу на прилеглі тканини до ураженої області. Для передбачення термічної дії на тканини було побудовано модель розподілу температури всередині неї. Основним завданням моделі було визначити глибину проникнення і час експозиції, які потрібні для досягнення відповідної температури, при якій відбувається коагуляція сітківки і склери. Для покращення діагностики і лікування був здійснений розрахунок основних параметрів і характеристик офтальмокоагулятора та представлення відповідних результатів на графіках. Використання даних результатів дозволить оптимізувати параметри лазерного випромінювання в зоні ураженої ділянки ока, що дозволить вибирати конкретні значення параметрів офтальмокоагулятора для різних ефектів та тканин ока. А саме, знаходження необхідної потужності Р лазера для досягнення на поверхні конкретної температури Т, розподіл температури вглиб ока, залежність температури Т від часу t та розрахунок інтенсивності, необхідної для досягнення на поверхні температури плавлення Тm , при λ = 810 нм, λ = 532 нм.
Посилання
stati-na-ukrainskom/biomedichna-optika/modelyuvannya-procesu-vzayemodiilazernogo-
viprominyuvannya-z-biotkaninoyu.html.
2. Менушенков А. П. Физический основы лазерной технологии / А. П. Менушенков, В. Н. Неволин, В. Н. Петровський./ Учебное пособие – М.: НИЯУ МИФИ, 2010. – 212 с.
3. Пушкарева А.Е. Методы математического моделирования в оптике биоткани / А.Е. Пушкарева/ Учебное пособие. СПб: СПбГУ ИТМО, 2008. – 103 с.
4. Тужанський С. Є. Математична модель процесу розповсюдження високоенергетичного лазерного випромінювання у біотканині / С. Є. Тужанський, Є. О. Терентьєв // Оптоелектронні інформаційні технології «Фотоніка–ОДС 2002» : II міжнар. наук.-техн. конф., 23–25 квітня 2002 р. : тези допов. — Вінниця, 2002. — С. 60.
REFERENCES
1. Modelyuvannya protsessa vzayemodiyi lazernoho vyprominyuvannya z biotkaninoyu
[Elektronnyy resurs] / Rezhym dostupu do resursu: http://opticstoday.com/katalog-statej/statina-
ukrainskom/biomedichna-optika/modelyuvannya-procesu-vzayemodii-lazernogoviprominyuvannya
-z-biotkaninoyu.html.
2. Menushenkov A. P. Fizychnyy osnovy lazernoyi tekhnolohiyi / A. P. Menushenkov, V. N.
Nevolin, V. N. Petrovsʹkyy. / Navchalʹnyy posibnyk - Moskva: NIYAU MIFI, 2010. - 212 s.
3. Pushkarʹova A.YE. Metody matematychnoho modelyuvannya v optytsi byotkany / A.YE.
Pushkarʹova / Navchalʹnyy posibnyk. SPb: SPbHU ITMO, 2008. - 103 s.
4. Tuzhansʹkiy S. YE. Matematychna modelʹ protsessa rozpovsyudzhennya
vysokoenerhetychnykh lazernoho vyprominyuvannya u biotkanini / S. YE. Tuzhansʹkiy, YE.
O. Terentʹyev // Optoelektronni informatsiyni tekhnolohiyi "Fotonika-ODS 2002»: II mizhnar.
nauk.-tekhn. konf., 23-25 kvitnya 2002 r. : Tezy dopov. - Vinnytsya, 2002. - S. 60.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 139
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).